Reprezentace

 Petr Kaspřák pronikl i do české reprezentace, nicméně pouze v její juniorské kategorii - alespoň zatím. Svého času se tam dokonce potkal s mladým Václavem Svěrkošem, pozdějším skvělým kanonýrem Baníku Ostrava, jenž okusil angažmá i ve francouzském FC Nantes. V patnácti letech byl Petr nominován do juniorské reprezentace, kde se udržel po další tři sezony. Na jeho hráčském vývoji má podíl celá řada trenérů, kromě V. Daňka jej vedli i P. Gibala, M. Sirý, M. Chalupa nebo dokonce dnes již světoznámý kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Jak sám Petr říká, vůbec nejlepší vliv na něj měli v mládežnické akademii Baníku Ostrava, kde se z vyjukaného žáčka a později dorostence stal vyspělý prvoligový fotbalista, který v dresu FC Nitra okusil svého času i atmosféru předkola Poháru UEFA. Petr se v osmi letech přihlásil do provinčního TJ ŽD Bohumín, kde strávil své první čtyři fotbalové roky. Později se ocitl na ročním hostování v Baníku Ostrava a tehdy už věděl, že se chce fotbalu věnovat naplno (i když - samozřejmě - začátky nebyly vůbec snadné). Zdejší mládežnická sekce mu opravdu prospěla, jak ostatně sám zmiňoval v několika mediálních rozhovorech.

Oblíbenou četbou Petra Kaspřáka je například Paul Coelho, ale přečte si například i Kmotra Mrázka. Kromě fotbalu, který se stal skutečně jeho celoživotní vášní, rád pěstuje in-line bruslení, squash (ten si v minulosti často rád střihl s někdejším záložníkem pražské Sparty Tomášem Kóňou), golf a jezdí na snowboardu. Z hudby má nejraději techno styl (a také kapelu s ázvem Gaia Mesiah), kupodivu - co je poměrně zvláštní mezi sportovci - prakticky neholduje alkoholu. Jeho nejoblíbenějším nápojem, jak sám přiznává, je vlastně obyčejná voda. Petr má i jednoho domácího mazlíčka, kterým je pes Atilla. Petr Kaspřák je také už pěkných pár let ženatý, má dvě děti (Martin a Emma).

Petr je i velkým fanouškem hokejové reprezentace, nenechá si ujít žádný zápas světového šampionátu a vždy nadšeně povzbuzuje naše hráče.

Navštivte také

Doména petrkasprak.cz

Pagerank: 0

S-rank: 1

Návštěvnost: Doposud 7975 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména petrkasprak.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář